ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

1-Kuşadası Oto Kiralama'dan araç kiralama yaşı en az 21 olup, en az 2 yıllık ehliyet ve sürücü adına düzenlenmiş geçerli bir kredi kartı olması gerekmektedir.Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 750 TL, standart grup araçlar için 1500 TL,lüks grup araçlar için 3000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.Provizyon araç dönüşünden itibaren 15 gün içinde otomatik olarak iptal edilir.

2-Araç kiralama süresi en az 24 saattir. Gecikmelerde ilk 1 saat için kira bedelinin 1/3'ü,2. saat için kira bedelinin 2/3'ü,ve 3 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti alınır.

3-Araç kiralarken extra ücret karşılığında bebek koltuğu,navigasyon,muafiyetsiz sigorta,lastik,cam ve far sigortası,otoyol geçiş bedeli ve ek kilometre paketi satın alabilirsiniz.
a-Muafiyetsiz sigorta herhangi bir kaza ve hasar durumunda hasarın bir kısmından sorumlu olmamak için alınan bir sigortadır.Muafiyetsiz sigortanın alınmaması durumunda meydana gelecek her tür hasarda kiracı ekonomik grup araçlar için 750 TL,orta grup araçlar için 1500 TL,lüks grup araçlar için 3000 TL sorumluluğu vardır.
b-Lastik.cam,far sigortası alınması durumunda lastik patlaması ve yarılması,cam kırılması ve far kırılmalarından sorumlu olmazsınız.
c-Günlük km limitinin aşılması durumunda İlave kilometre paketi 150 km için 80 TL,250 km için 120 TL ‘dir.

4-Uzun süreli kiralama için (en az 1 ay) özel fiyat uygulanır.Uzun dönem kiralama için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

5-Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur. Hasar bedeli ve aracın yattığı gün ücreti müşteriden talep edilir.

6-Kuşadası dışı araç teslimatlarında (teslim etme ve teslim alma ) yakıt ve yol masrafları kiracıdan talep edilir.

7-Fiyatlara günlük max 250 kilometre kullanım hakkı dahildir.Fazla km ekstra ücrete tabidir.

8-Kiralanan araçla ilgili kira süresi içerisinde meydana gelebilecek trafik cezaları,HGS geçişleri ve her türlü cezai işlem kiracıdan talep edilir.

9-Kuşadası Araç Kiralama'da kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir.

10-Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından alıkonması halinde geçen süreler, sözleşme süresine dahil edilir ve ücreti kiracıdan tahsil edilir.


SİGORTALARIN GEÇERLİ OLABİLMESİ İÇİN, KAZA VEYA HASAR DURUMUNDA SÜRÜCÜNÜN ALKOL VEYA UYUŞTURUCU ETKİSİ ALTINDA OLMAMASI, YASAL HIZ SINIRLARINI ASMAMIŞ OLMASI VE ARAÇ KAZA YERİNDEN KALDIRILMADAN ÖNCE MUTLAKA POLİS VEYA JANDARMAYA KAZA TESPİT TUTANAĞININ TUTTURULMASI GEREKLİDİR. AKSİ HALDE TÜM SİGORTALAR GEÇERSİZ OLACAKTIR.          HERHANGİ BİR KAZA DURUMUNDA SÜRÜCÜ KAZADAKİ KUSURU ORANINDA ARACIN TAMİRİNDEN DOLAYI ÇALIŞMAYACAĞI GÜNLERİN ÜCRETİNİ (min 7 -max 30 iş günü) KUŞADASI RENT A CAR'A ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

•Fiyatlarımıza KDV dahildir.
•Şöförlü araç kiralamalarda şoför ücreti için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

KİRA KONTRATINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

KİRA KONTRATINDA YER ALAN KOŞULLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...